9.4 C
Brno
Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůFinancePoznejte Cardano, decentralizovanou kryptoměnu a blockchainovou platformu

Poznejte Cardano, decentralizovanou kryptoměnu a blockchainovou platformu

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Znáte kryptoměnovou burzu Binance?

Pokud se zajímáte o kryptoměny a způsoby, jak je...

Znáte oblíbené a kvalitní registrační pokladny od Dotykačky?

Je mnoho způsobů, jak si můžeme pomoct k úspěšnějšímu...

Platina

Platina je drahý kov, který se stal stále populárnější...

Navštivte hrady a zámky v Česku, jejich sezóna opět startuje

Po dvou turbolentních letech se u našich západních sousedů...
- Komerční sdělení -časopis

Už možná znáte kryptoměnu, která spoléhá na technologii Proof-of-Stakes neboli PoS. Takovou je i Cardano, kryptoměna blockchainová platforma, jež spoléhá na tuto technologii. Využívá konsenzusový algoritmus Ouroboros, jež zajišťuje správnou funkci sítě. Ouroboros je založen na PoS modelu, jež mají držitelé tokenů možnost zapojit se do procesu tvorby bloků na základě svého podílu ve stávajících mincích.

Všeobecně lze říci, že se Cardano zaměřuje na poskytování bezpečných, škálovatelných a udržitelných řešení pro digitální transakce.

Cardano a úroveň bezpečnosti

Za vytvořením Cardano stojí skupina renomovaných výzkumníků a inženýrů, a to za účelem přinést revoluční inovace do oblasti blockchainových technologií. Má vysokou úroveň bezpečnosti a dbá na dodržování přísných standardů a regulací. Cílem je především podpořit hromadnou adopci kryptoměn a přinést zájemcům o ně efektivní a spolehlivý systém pro provádění transakcí a vytváření decentralizovaných aplikací. Tento inovativní přístup a důraz na vědecký výzkum je důležitou součástí kryptoekosystému. Díky němu jsou zde nové možnosti pro budoucnost digitálních plateb a blockchainových technologií.

Vznik kryptoměny Cardano

Caradano vznikla již v roce 2015, a to jako projekt pod vedením skupiny výzkumníků z univerzity v Oxfordu, Edingurghu a Athénách. Tato skupina měla jako cíl vytvoření blockchainové platformy s vysokou úrovní bezpečnosti a robustnosti, jež by řešila nedostatky existujících kryptoměn.

Na základě tet výzkum a vývoje došlo v roce 2017 ke spuštění hlavního blockchainu Cardana s vlastní kryptoměnou ADA. Od jiných kryptoměn se odlišuje svým vědeckým přístupem a důrazem na formální ověřování, díky čemuž je zajištěna vyšší bezpečnost a spolehlivost.

Více informací najdete na freecoin.cz.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek