11.8 C
Brno
Sobota, 13 dubna, 2024
DomůFinanceNárůst životních nákladů vyvolává u Evropanů úzkost z placení účtů

Nárůst životních nákladů vyvolává u Evropanů úzkost z placení účtů

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Poznejte Cardano, decentralizovanou kryptoměnu a blockchainovou platformu

Už možná znáte kryptoměnu, která spoléhá na technologii Proof-of-Stakes...

Znáte kryptoměnovou burzu Binance?

Pokud se zajímáte o kryptoměny a způsoby, jak je...

Znáte oblíbené a kvalitní registrační pokladny od Dotykačky?

Je mnoho způsobů, jak si můžeme pomoct k úspěšnějšímu...

Platina

Platina je drahý kov, který se stal stále populárnější...
- Komerční sdělení -časopis

Cena se stává rozhodující na úkor ekologické a sociální udržitelnosti.

Vzhledem k rychle rostoucí životní náklady začala při rozhodování, kde utratíme své peníze, hrát hlavní roli cena. A to i na úkor ekologické a sociální udržitelnosti.

Dva ze tří Evropanů tvrdí, že by rádi nakupovali udržitelnější zboží a služby, ale rostoucí životní náklady jim to ztěžují.

Udržitelné výrobky se stávají nedostupné
Šest z deseti Evropanů mění způsob, jakým utrácejí peníze a stejně velký podíl tvrdí, že kvůli inflaci a rostoucím životním nákladům už nedokážou zaplatit vyšší cenu za udržitelné výrobky.

Stejné výsledky zaznamenaly i za Slovensko. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti Intrum, kterého se zúčastnilo přes 24 tisíc Evropanů, z toho tisíc Slováků.

Do diskontu
V evropském průměru více než polovina dotázaných uvedla, že v následujícím roce plánují více nakupovat v diskontních prodejnách, přičemž v Rumunsku a Dánsku je to až 70 procent.

Tento trend je typický také pro všechny severské země. A přestože jsou obecně jejich obyvatelé považováni za nejšťastnější, těžké dopady inflace pociťují i tam. Na Slovensku tendenci nakupování v diskontech potvrdila téměř polovina respondentů.

„Krize životních nákladů pochopitelně způsobila, že spotřebitelé, kteří mají problém vyjít s penězi, hledají slevy a mají méně prostoru na utrácení na prémiové či udržitelné zboží a služby. To může přinést další výzvy pro vlády, podniky a nevládní organizace, které se snaží podporovat udržitelnou spotřebu a ekologický přístup,“ konstatoval výkonný ředitel Intrum Slovakia Martin Musil.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek