-2.1 C
Brno
Středa, 29 března, 2023
DomůPodnikáníVláda představí pomoc domácnostem s cenami energií začátkem prosince

Vláda představí pomoc domácnostem s cenami energií začátkem prosince

Date:

Nenechte si ujít

Platina

Platina je drahý kov, který se stal stále populárnější...

Navštivte hrady a zámky v Česku, jejich sezóna opět startuje

Po dvou turbolentních letech se u našich západních sousedů...

Sever Čech je kolébkou sklářství a světový unikát.

Historie výroby skla v Libereckém kraji sestává z mnoha...

Východní Čechy jsou plné jedinečných atrakcí

V regionu na vás čekají unikáty, jejichž návštěvu si...

Výjimečný den v Trnavě a okolí. Takto skvěle se dá strávit čas v Malém Římě

Na své si v Trnavě přijdou dospělí i děti. Nejznámější...
- Komerční sdělení -časopis

Vláda čeká, až bude zveřejněna cenová regulace.

Pomoc domácnostem s cenami energií představí vláda začátkem prosince, kdy bude známa cenová regulace na další rok zveřejněna Úřadem pro regulaci síťových odvětví. V nedělním diskusním pořadu TA3 V politice to avizoval premiér Eduard Heger (OLANO).

„Začátkem příštího měsíce jako každý rok vycházejí cenová rozhodnutí. Představíme ceny pro domácnosti tak, aby to zvládly, budou je mít zastropovány na celý rok,“ zdůraznil.

Premiér připomněl, že návrh rozpočtu na příští rok je postaven prioritně na energetické pomoci. Kromě domácností i podnikům, veřejnému sektoru či některým nadměrně ohroženým skupinám.

Právě proto Heger věří, že Národní rada rozpočet schválí. „Je to čistá pomoc lidem, za to každý politik musí zahlašovat a věřím, že i zahlašuje. Neumím si představit, že by někdo nezahlašoval za pomoc lidem. Není to žádné vydírání,“ dodal.

Předseda vlády podpořil i kritizovaný návrh na dočasné snížení daně z přidané hodnoty (DPH) pouze pro některé oblasti cestovního ruchu, jako jsou lyžařská střediska či aquaparky. Předložen byl uplynulý týden v parlamentu jako pozměňovací návrh, nakonec bylo hlasování o něm přesunuto na příští schůzi.

„My pomáháme všem, co se týká energií, dáváme strop pro všechny podnikatelské subjekty. Zrovna vidíme, že vleky, aquaparky a podobně spotřebují energie výrazně více. Strop, který jsme nastavili, je pro ně nepostačující a říkají, že budou muset vypnout,“ upozornil Heger s tím, že pokud se to stane, hotely či restaurace také nebudou mít návštěvníky.

„Chtěli jsme jim přinést jiné schéma, nedalo se to, tak jsme to chtěli řešit sníženou DPH. Věřím, že se nám podaří najít způsob, který zvládneme,“ doplnil.

Vztahovat tuto pomoc na osobu předsedy parlamentu a koaliční Jsme rodina Borise Kollára je podle něj neférové. „Středišť máme na Slovensku výrazně více než jedno, které je Borise Kollára,“ dodal premiér.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek